Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
62 posty 499 komentarzy

Slav

Slav - Każdy żyje we współczesnym świecie.

Europejska suwerenność a imperialny podbój

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po anulowaniu przez Amerykę irańskiego porozumienia nuklearnego, które Ameryka podpisała wraz z 6 innymi krajami, oraz konsekwentnym przywracaniu przez USA sankcji gospodarczych przeciwko Iranowi, Europa stanęła w obliczu dziejotwórczej decyzji

  czy ma pozostać częścią amerykańskiego imperium, kraju opartego na podbojach - NATO, MFW, Banku Światowego i innych kontrolowanych przez Stany Zjednoczone międzynarodowych instytucji? Czy też ma zejść z drogi globalizacji na rzecz narodowej suwerenności każdego kraju oraz nie ingerowania w suwerenność innych narodów?

Koniec imperium amerykańskiego jest bardzo prawdopodobny i jeśli nawet zmiana praktyki politycznej w Europie byłaby dla wielu szokiem, to warto przypomnieć, że swego czasu nikt nie potrafił wyobrazić sobie upadku ZSRR, ale stało się i nowa rzeczywistość szybko zawładnęła umysłami przechodząc na tym do porządku dziennego.

 Staje się jasne, że Unia Europejska może przetrwać, ale jako projekt gospodarczy suwerennych państw, a nie jako projekt polityczno-globalistyczny nastawiony na zburzenie dotychczasowego status quo opartego na istnieniu stanowiących dotąd o sobie państw z całym ich kulturowo- materialnym bogactwem.    

Nowa sytuacja wymaga od przywódców europejskich odwagi, przekonania i zaangażowania w to, by narodowa suwerenność była fundamentem każdej demokracji, by odrzucić imperialne sojusze zagrażające pokojowi, pokojowej współpracy czy nieskrępowanej sankcjami wymiany handlowej.
 
Unia Europejska czyni już pierwsze kroki na tej trudnej drodze do samostanowienia. W piątek KE przyjęła pierwszy pakiet środków mających na celu ochronę interesów firm unijnych inwestujących w Iranie, unieważniając tym samym na terytorium UE działanie sankcji amerykańskich.
 
Komisja Europejska działa na czterech frontach. Najpierw uruchomiła aktywowanie tzw. "ustawy blokującej", która "zabrania spółkom z UE wywiązywania się z eksterytorialnych skutków sankcji amerykańskich, umożliwia firmom odzyskiwanie szkód wynikających z takich sankcji od osoby je wywołującej i niweczy skutek w orzeczenia sądu zagranicznego na ich podstawie ". Celem jest wprowadzenie ustawy w życie przed 6 sierpnia 2018 r., kiedy zacznie obowiązywać pierwsza partia sankcji amerykańskich.
 
Następnym krokiem będzie "usunięcie przeszkód dla Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) w zakresie decydowania w ramach gwarancji budżetu UE na finansowanie działalności poza Unią Europejską, w Iranie".
 
Komisja Europejska będzie również "kontynuować i wzmacniać trwającą współpracę sektorową z Iranem i pomoc dla niego, w tym w sektorze energetycznym oraz w odniesieniu do małych i średnich przedsiębiorstw".
 
Ponowne nałożenie amerykańskich sankcji na Iran i groźba Waszyngtonu ukarania europejskich firm za prowadzenie działalności gospodarczej stwarza teraz dobrą okazję Europie na porzucenia amerykańskiego dolara jako waluty rozliczeniowej w transakcjach handlowych.
 
"USA używają dolara jako broni promującej hegemonię dolara i imperium amerykańskiego.  Świat teraz wyraźnie widzi, że dolar amerykański to bank centralny, który finansuje Pentagon i jego bilionowe wydatki w wojenne operacje i wtrącanie się w wewnętrzne sprawy krajów na całym świecie" - stwierdził Max Keizer, komentator finansowy na kanale medialnym RT.
 
Wszystkie te biliony dolarów, które są zainwestowane w machinę wojenną USA mogą stracić na wartości, jeśli Wielka Brytania, Francja i Niemcy, zakończą Sojusz Zachodni i staną się indywidualnymi suwerennymi narodami wspólpracującymi pokojowo z Iranem - innym suwerennym narodem.
 
  Powiedzenie "nie" imperialnej potędze (USA) i powiedzenie "tak" narodowej suwerenności, to kamień węgielny na którym zbudowane są wszystkie demokracje. Żadna demokracja nie może istnieć w żadnym kraju, który jest wasalem dla jakiejś innej (władzy imperialnej).
 
 W świecie, w którym szanuje się narodową suwerenność, demokracja niekoniecznie istniałaby wszędzie, ale nie byłaby już międzynarodowo zakazana przez władzę imperialną, która nieuchronnie staje się dyktaturą, w żadnym razie nie będąc prawdziwą demokracją.
 
Imperialistyczny pogląd jest taki, że międzynarodowy dyktator i jego korporacje powinny rządzić i nie powinien istnieć nigdzie reżim inny niż dyktatura, teraz sprawowana przez reźim amerykański, odkąd Ameryka stała się imperialistycznym krajem.
 
Być może teraz Europa dokona brzemiennej decyzji wybierając między międzynarodową dyktaturą z jednej strony, a suwerennością każdego narodu z drugiej strony, w celu określenia własnych praw - i zażąda od każdej korporacji, która prowadzi w danym kraju działalność, przestrzegania jego systemu prawnego i żadnego innego.
 
  Priorytetem wyższość każdego narodu na swoim terytorium, a nie żadnych międzynarodowych korporacji, nawet tych, które mają siedzibę w jakimś imperialnym kraju, który twierdzi, że jest "jedynym niezbędnym narodem" - co by oznaczało, że ​​każdy inny naród jest "zbędny".
 
 Rosja tego nie zaakceptuje. Iran tego nie zaakceptuje. Chiny tego nie zaakceptują. Czy Niemcy to zaakceptują - kraj oryginału: "Deutschland über alles"? Czy Francja? Czy Wielka Brytania...? 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

KOMENTARZE

  • Demokracja, ale na naszych warunkach, usraelskich !
    Co pocznie usrael jak firma niemcy GMBH zacznie skakać, i tu doszło do mnie, że te ponad 90 % nadwyżki budżetowej ujni, które wpływają do niemiec to tak naprawdę płyną do usraela.
    Stać było niemcy, aby wypłacać żydom "reparacje", bo to firma, ale dlaczego nam nie płacą, bo to GMBH ?
  • Polacy w Iranie.
    https://youtu.be/ZNdfrM2Ykb0

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY