Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
62 posty 499 komentarzy

Slav

Slav - Każdy żyje we współczesnym świecie.

Syryjski syndrom w NATO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska przywiązuje dużą wagę do współpracy państw wschodniej flanki NATO – mówił minister Mariusz Błaszczak, który wziął udział w spotkaniu szefów resortów obrony państw Grupy B9.

 

 "We wtorek rano w Bukareszcie rozpoczęło się spotkanie ministrów obrony państw w tzw. formacie bukaresztańskim, czyli Grupy B9. W jej skład wchodzą: Polska, Rumunia, Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Słowacja i Węgry. Głównym tematem obrad były kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO, interoperacyjności państw Grupy B9 oraz współpracy ze Stanami Zjednoczonymi." - czytamy na portalu polska-zbrojna.pl

  W programach informacyjnych "dobrej zmiany" czyli w TVP_Info z pewną dozą dumy lansuje się tezę, że w sojuszu z NATO Polska może spać spokojnie.

 

 Nietrudno jednak się zorientować, że osaczanie Rosji przez różnego rodzaju "flanki" NATO wcale gwarancji bezpieczeństwa naszej Ojczyźnie nie dają. Drażnienie syberyjskiego niedzwiedzia nigdy nikomu nic dobrego nie przyniosło, ani niezwyciężonej armii Napoleona, ani żelaznym hufcom III Rzeszy.

 

  Nie można też zapominać historii i tragicznych skutków jakie miały dla Polski zawierane sojusze z Zachodem. A do NATO należą tak zdradzieckie i nielojane kraje jak Francja i Wielka Brytania.

 

  Czy Polska jest na tyle mądra być mieć jakąś niezależną od Paktu Atlantyckiego narodową strategię wojskową, albo alternatywne sojusze choćby z innymi członkami NATO? Czy konferencja B9 jest takim alternatywnym sojuszem? Deklarowanie współpracy ze Stanami Zjednoczonymi wskazuje, że nim nie jest.

 

  Po rzekomym zbombardowaniu przez siły syryjskie szpitala w Doumie z użyciem broni chemicznej, świat (Izrael, USA, UE) zastygł w przeświadczeniu, że oto tak długo oczekiwana i potrzebna IIIWŚ nareszcie wybucha. Niestety, skończyło się teatralnymi pozami przywódców i jedynie represyjnym atakiem, w porozumieniu z Rosją, na z góry ustalone cele.

 

 Waszyngton bowiem wiedział, że nie są w stanie zainicjować w tym momencie poważnej kampanii militarnej przeciwko Syrii, głównie z powodu podziałów wewnątrz Sojuszu Atlantyckiego oraz faktu, że państwo członkowskie NATO, a mianowicie Turcja, stała się sojusznikiem Rosji! W dodatku Turcja walczyła z siłami kurdyjskich rebeliantów w północnej Syrii, wspieranymi przez Amerykanów i wzmacnianymi przez francuskie i brytyjskie jednostki specjalne.

 

  To co się wydarzyło ostatnio w Syrii nie wyklucza zainicjowania poważnej kampanii wojennej w tym regionie świata.

 

 We wschodniej części Morza Śródziemnego rozwija się masowe rozmieszczenie sił morskich USA i NATO. Brytyjski rząd postawił bombowce Royal Air Force w stan gotowości. Lotniskowiec USS Truman jest w drodze do wschodniej części Morza Śródziemnego. Istnieje jednak ważny element, który został w dużej mierze nie doceniony w ostatnich niezależnych doniesieniach medialnych dotyczących Syrii, który jednak wyjaśnia dlaczego USA podjęły decyzję, aby nie angażować się w prowadzenie poważnej kampanii wojskowej w tym szczególnym momencie. 

 
Jaki to element?
 
Struktura amerykańskich sojuszy wojskowych przeżywa kryzys. Amerykańska strategia wojskowa mówi nam: nie prowadzimy poważnej wojny, gdy jeden z naszych kluczowych sojuszników "śpi z wrogiem".  
 
 NATO przeżywa kryzys: Stany Zjednoczone i kilka państw członkowskich NATO nie tylko prowadzi wojnę z Syrią, ale także prowadzi wojnę z Turcją, która walczy z sponsorowanymi przez USA kurdyjskimi siłami rebeliantów w północnej Syrii. Z kolei Turcja, która jest poważnym sojusznikiem NATO pod względem konwencjonalnych sił lądowych, ma sojusz z Rosją i Iranem, które z kolei popierają reżym Baszara al-Asada.
 
 Jeśli chodzi o współpracę między Chinami i Turcją (w tym w kwestiach wojskowych), Chiny wyraziły otwartość wobec przystąpienia Turcji do Szanghajskiej Organizacji Współpracy, sojuszu na rzecz bezpieczeństwa ... który jest postrzegany jako przeciwwaga dla NATO (którego Turcja jest członkiem).
 
 
Kryzys w NATO nie ogranicza się do konfrontacji między Waszyngtonem i Ankarą. Inne państwa członkowskie sojuszu atlantyckiego zostały wciągnięte w rozgrywki USA-Turcja w północnej Syrii takie jak Francja i Wielka Brytania, nie mówiąc już o Izraelu (de facto członku NATO więc i sojuszniku Turcji), który wspierał separatystyczny ruch kurdyjski, głównie w Iraku, ale także w Syrii, który Turcja przecież zwalcza.
 
 
W tym momencie narzuca się spostrzeżenie, że kłopoty NATO przesuwają w czasie moment wybuchu światowej tragedii. Jeśli różnice interesów poszczególnych członków NATO polaryzują Pakt Atlantycki do tego stopnia, że staje się niezdolny do podjęcia tak tragicznej dla ludzkości decyzji jak wywołanie wojny, do której przecież wyrażnie prze twarde jądro sojuszu czyli Izrael i USA, to należy ten sojusz rozbijać. Dla Polski dla której pokój zawsze był najwyższą wartością, pownien to być wyraźny sygnał by nie tworzyć z NATO monolitu zdolonego do konfrontacji z Rosją.
 
  Rosja nie grozi nikomu agresją, wszelkie oskarżenia Rosji o krwiożercze zamiary wobec świata są oskarżeniami fałszywej flagi. To Zachód prze do wojny w imię supremacyjnych interesów Wielkiego Izraela, który dąży do nowego podziału świata a USA jest jego wasalem.
 
 Nic by nie stało na przeszkodzie i nie byłoby żadnych konsekwencji gdyby Polska zawarła jakieś odrębne porozumienie sojusznicze z członkiem NATO, Turcją. Winna jest tego Turcji za jej niezależne stanowisko w kwestii nieuznawania rozbiorów Polski. Polska stałaby się automatycznie stronnikiem Rosji co bez wątpienia wzmocniło by równowagę sił a w przyszłości uchroniło Polskę przed wiarołomstwem Zachodu.      

KOMENTARZE

 • żydówka Holecka z TVP patetycznie pierdząco oświadczyła że !
  Polska na spotkaniu NATO w Rumuni domaga sie ostrej reakcji w sprawie Rosji i Syrii !

  Polska ? jaka Polska skromnie się spytam ? czy żydowski syjonista niejaki Borusewicz to Polska ? czy zdrajca ukrainiec z uniwersytetu z łodzi który tam siedział to Polska ?

  Słowianie to nie Polska tam była ! to agentura światowego żydostwa reprezentowała bez naszego pozwolenia Polskę !!! [ do czasu ] !!!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @Arjanek 08:23:12
  To twoim zdaniem Rosja ma coś z tym wspólnego (sprawa Skripala)?
  Kiedy przez wiele tygodni "zachód" pluł na Rosję oskarżająć ją bez dowodów o próbę zabójstwa to wtedy też dbali o "dobre wzajemne stosunki"?
  Jednym słowem, kiedy jest atak na Rosję to mamy dowód na istnienie "Pax Russo - Americana".
  Kiedy te ataki na chwilę ustają to też jest to dowód na istnienie "Pax Russo - Americana".
  Przecież to jest chore.
  Kiedy wprowadzają sankcje przeciwko Rosji to też jest dowodem na istnienie "Pax Russo - Americana"?
  Rozwalnie przyjaznego Rosji rządu na Ukrainie to też jest w interesie Rosji...
  Sprowadzanie wojsk NATO pod granice Rosji to też jest w interesie Rosji...
  Wszystkie nieprzyjazne i wrogie działania "zachodu" wobec Rosji, to wszystko jest ostatecznie w interesie Rosji.
 • @!
  Dwa i to całe !!!, amerykańskie pociski samosterujące, zdobyte przez Syryjczyków, 17.04 zostały przekazane Rosjanom i już są w Rosji. Może kolejne przekazać Irańczykom, oni będą wiedzieli co z nimi zrobić :)
 • @Robik 09:09:35
  Zwycięstwo w 60 godzin: czym zakończy się konfrontacja Rosji i NATO. Rosja potrzebuje 60 godzin, by pokonać NATO podaje Daily Star, powołując się na raport amerykańskiego centrum analitycznego Atlantic Council. Eksperci wojskowi uważają, że „siedem armii", które Rosja umieściła wzdłuż europejskich granic znacznie przewyższa siły, które sojusz północnoatlantycki może im przeciwstawić. Są przekonani, że w związku z tym na „zajęcie" nadbałtyckich stolic siły zbrojne Rosji potrzebują jedynie 60 godzin. Natomiast NATO zyska przewagę, jeśli działania zbrojne „przeciągną się" uważają specjaliści. Jednak przed „rosyjskim blitzkriegiem" sojusz uratuje jedynie „modernizacja" swoich sił. Wcześniej Atlantic Council nazwał pomoc dla Ukrainy interesem narodowym USA w świetle rozszerzenia przez Rosję skali „wojny" przeciwko Zachodowi, a sferę wojenno-morską jedną z „niedocenionych" obszarów w tym kontekście. Centrum jest przekonane, że Ukraina pilnie potrzebuje morskiej służby strażniczej, niepotrzebne USA i NATO okrętów, ich wyposażenia oraz szkolenia ich załóg, by zapobiec „niespodziewanym działaniom Rosji" podaje Rambler.
  Ps..Pribałtyka 1 godzina, Polska 6- 12 godzin. "Potrzebna modernizacja" a więc i zakupy. I o to chodzi, o to chodzi. Konkluzja: Kupujcie złom od wujka Sama, bo nie ma gdzie go sprzedawać i grozi mu bankructwo. Wniosek, który się nasuwa po artykule, to zwiększenie wydatków zbrojeniowych i napychanie kieszeni głownie żydo-amerykańskim korporacjom zbrojeniowym i tylko po to, aby potem mordować gojów. W Estonii i na Łotwie mieszka około 900 tyś Rosjan. Łączne siły zbrojne tych krajów to około 11 tyś. Myślę, że Rosjanie byli by na brzegu Bałtyku w 10 godzin, jak nie wcześniej. Z drugiej strony jaki by w tym mieli interes skoro i tak większość biznesu jest w ich posiadaniu. Kupili nawet stocznię w Helsinkach zanim Finowie się pokapowali. Tych ekspertów wysłał bym do krajów bałtyckich do kopania okopów i latryn, to tak na wszelki wypadek. Zachodni eksperci wojskowi powtarzają się w swoich analizach, które zakładają pokonanie państw NATO przez Federację Rosyjską w ciągu 60 godzin...
  REPORT: RUSSIAN MILITARY COULD COMPLETELY DESTROY NATO IN 60 HOURS! Sub for more:
  http://nnn.is/the_new_media |
  Debra Killalea for News.com reports RUSSIA could steamroll NATO forces in just 60 hours, a leading US defence official has warned amid rising tensions with the west. The alarming claim comes as Russia has deployed troops westward as part of its ongoing stand-off with NATO. Read more:

  http://www.news.com.au/world/europe/r...

  www.youtube.com/watch?v=E8brglnMvM0
  Russia Can Easily Defeat NATO, says US Generals
  I personally believe it would take only 24 hrs. Anyway, they said, "In a series of war games conducted between summer 2014 and spring 2015, the RAND Corporation examined the shape and probable outcome of a near-term Russian invasion of the Baltic states. The games’ findings are unambiguous: As currently postured, NATO cannot successfully defend the territory of its most exposed members. Across multiple games using a wide range of expert participants in and out of uniform playing both sides, the longest it has taken Russian forces to reach the outskirts of the Estonian and/or Latvian capitals of Tallinn and Riga, respectively, is 60 hours" "Unlike many Americans, who see war as an exciting, victorious foreign adventure, the Russians hate and fear war. But they are also ready for it, and they have been preparing for war for several years now. Their preparations have been most effective."

  http://www.globalresearch.ca/provokin...

  https://www.youtube.com/watch?v=mjiqTzug8zM
  USA vs RUSSIA & CHINA Military Inventory Comparison https://www.youtube.com/watch?v=zF-_hd72is8

  This Russian Weapon Can Destroy an Entire Army | WORST NIGHTMARE for US Military

  https://www.youtube.com/watch?v=jYBhfXqIn_Q
  A propos rosyjskiej gospodarki. To tak ona wygląda wg. CIA


  https://www.cia.gov/.../the.../rankorder/2001rank.html... Czyżby mocodawcy kłamali?
 • @kula Lis 67 10:13:24
  8-))))
 • @Husky 10:19:00
  Uczestnik inscenizacji „ataku chemicznego" w Dumie ujawnia szczegóły akcji. Syryjski chłopak Hasan Diab uczestniczący w inscenizacji „Białych Hełmów" jako ofiara ataku chemicznego w Dumie ujawnił szczegóły "pracy na planie zdjęciowym". „Byliśmy w piwnicy. Mama powiedziała mi, że dzisiaj nie ma nic do jedzenia, będziemy jeść dopiero jutro. Usłyszeliśmy krzyk na ulicy: „Chodźcie do szpitala". Pobiegliśmy do szpitala i tuż po wejściu zostałem schwytany i zaczęto mnie polewać wodą. Następnie położyli nas do łóżka z innymi ludźmi" powiedział chłopak na antenie telewizji Rossiya 24. Całość ze zdjęciami pod linkiem..

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804197795243-Atak-chemiczny-Duma-inscenizacja/

  Ps..Czyli Hollywood w Syrii..Mam nadzieję, że te dzieci nie złapią zapalenia płuc. Dodam tyko: aktorzy - pod przymusem (za przysłowiową garść ryżu), reżyseria "dobrzy" terroryści, zleceniodawcy (producenci) sponsorzy "dobrych" terrorystów CIA

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY