Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
62 posty 499 komentarzy

Slav

Slav - Każdy żyje we współczesnym świecie.

Największy wyciek dokumentów w historii CIA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

WikiLeaks ujawnia "Vault 7", największy jak dotąd zbiór poufnych dokumentów wykradzionych CIA

 

 Obejmujący ponad 8000 jednostek pakiet będący jedynie niewielką częścią tajnego programu "Year Zero", zawiera, między innymi,  dane o globalnej kontroli urządzeń mobilnych znajdujących się w posiadaniu bardzo wielu ludzi na całym świecie.

 Tam gdzie dostępne są aparaty takich firm jak Apple iPhone, Google Android, Microsoft Windows a nawet telewizory SmartTV Samsung tam realizowany jest szpiegowski program CIA. Według ujawnionych dokumentów hakerzy CIA mogą włamywać się do telefonów z systemem android i ściągać wiadomości przed zastosowaniem szyfrowania. Nie uchroni zatem przed podsłuchem nikogo instalowanie w telefonach rzekomo bezpiecznych komunikatorów takich jak "Signal" czy "WhatsApp". 

 Do infekowania telewizorów Smart Samsung CIA opracowało program o nazwie "Płaczący Anioł". Posiada on zdolność uruchamiania w telewizorze trybu fake-off, czyli w momencie wyłączenia telewizora zainstalowany w nim mikrofon pozostaje aktywny. Pozwala to monitorować użytkownika i przesyłać wszelkie wiadomości pozyskane tą drogą do tajnego serwera CIA.
 
  Oznacza to, że Agencja może podsłuchiwać dowolną osobę która korzysta z najpopularniejszych urządzeń elektronicznych podłączonych do internetu. A więc z większości nowej generacji telefonów, laptopów, telewizorów, konsol do gier, wyposażonych fabrycznie w mikrofon. 
 
Innym, bardzo niebezpiecznym tematem jest ujawnienie, iż CIA może angażować się w "false flag" przedstawiając Rosję jako agresora.  Ale to temat na dalsze pogłębione badania przechwyconego zbioru dokumentów.  

KOMENTARZE

 • Autor
  Czyli generalna zasada-jak nie chcesz byc totalnie inwigilowany to nie kupuj najnowszych urzadzen elektronicznych ani nie instaluj nowych programow- wszystkie one moga miec wszczepione urzadzenie-program do podsluchiwania i podgladania wlasciciela.
 • Jakoś media głównego nurtu (ścieku ?) mają to gdzieś !
  Potępiają tylko "ruskich hakerów" którzy podobno wybrali prezydenta jedynego światowego mocarstwa ... czy jest jeszcze ktoś normalny na tym świecie, czy samodzielne myślenie stało się tak bolesne że większość ludzi nawet tego nie próbuje ...
 • @mac 09:36:14
  Bojkot!
  Jakżesz wspaniała byłaby taka konsumencka postawa w obronie prawa do prywatności. A jakiż cios w amerykańską gospodarkę wysokich technologii! Pomarzyć dobra rzecz, ale jakieś konsekwencje będą, szczególnie że i Donald Tramp był podsłuchiwany...
 • @mac 09:36:14
  Szczególnie wszystko, co ma nazwę zaczynającą się od "smart" - w taki, czy inny sposób szpieguje. Choć oczywiście nie tylko te urządzenia:
  http://lotna.neon24.pl/post/111296,starszy-brat-uczy-dobrych-manier
 • @Lotna 21:46:42
  Każdy komputer Microsoft Windows PC na świecie jest dostosowany do działania programu szpiegowskiego spyware. Poprzez tzw. back doory, czyli luki w zabezpieczeniach systemu, które można aktywować w każdej chwili np. poprzez aktualizacje systemu Windows.
 • @Slav 22:29:44
  "Rządowi możesz ufać"
  https://steemitimages.com/0x0/http://www.ronpaullibertyreport.com/uploads/2/7/6/1/27619303/wiki-copy_orig.png
 • @Drab61 13:00:15
  "(...), czy samodzielne myślenie stało się tak bolesne że większość ludzi nawet tego nie próbuje ..."

  Ależ ludzie myślą samodzielnie. I to coraz większa rzesza ludzi myśli... tylko o sobie.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @
  Jak do dzisiaj, media milczą na ten temat NAJWIEKSZEGO SKANDALU W HISTORII USA!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY