Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
62 posty 499 komentarzy

Slav

Slav - Każdy żyje we współczesnym świecie.

Paweł Kukiz - Czarny Koń wyborów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Paweł Kukiz to nie tylko charyzmatyczny wykonawca rocka. To również - jak się okazuje - ekscytujący polityk. Kandydat na prezydenta RP w tegorocznych wyborach, osiagający w końcówce kampanii świetny wynik.

Do pierwszej tury wyborów prezydenckich pozostało niecałe 5 dób. Mimo, że głosowanie jeszcze się nie odbyło, to wyłoniło się dwóch kandydatów, którzy zapewne nie obejmą stanowiska prezydenta RP, jednak mogą nazwać się zwycięzcami. Nie są to oczywiście Bronisław Komorowski i Andrzej Duda lecz dwaj kandydaci antysystemowi - Janusz Korwin Mikke i Paweł Kukiz. Sondaże tego ostatniego trudno nie nazwać imponującymi. Muzyk i od niedawna radny Województwa Dolnośląskiego, ale z aspiracjami ogólnopolskimi wystartował do wyborów prezydenckich bez zaplecza politycznego, niejako od zera. Nikt na scenie politycznej nie traktował go do tej pory poważnie. Tymczasem sondażowe poparcie Pawła Kukiza przekroczyło 10 % aktywnych politycznie wyborców. Czym zyskał przychylność tak dużej części społeczeństwa?  Wszak za Kukizem nie stoi żadna partia i związane z tym duże pieniądze. Nie widać go na bilbordach i plakatach, nie widać go w mediach, nie próbuje się przyklejać do żadnego z głównych obozów politycznych. Nie kokietuje wyborców pijarowskimi sztuczkami, nie epatuje wyświechtanymi frazesami. Paweł Kukiz to polityczny prawiczek i obca mu jest gra wstępna uprawiana przez rutynowanych reflektantów do państwowej synekury. A to co mówi jest szczere, nie boi się wypowiadać swojego zdania, nie tworzy wrażenia, ze idzie po władzę, by dorobić się majatku, nie jest cynicznym pragmatykiem, umie przejawić empatję.

Kogo zatem przyciąga osobowość Kukiza? Niewątpliwie część dotychczasowego elektoratu PO, elektoratu zawiedzionego obietnicami, które okazały się pustymi hasłami. Elektorat ten nie przerzuci jednak swoich głosów na PiS, który jest znienawidzony i wzbudza w lemingach strach nie do opanowania. Poparcie więc Kukiza jest dla nich jedynym rozsądnym wyborem, tym bardziej że jest to kandydat na którego zagłosowanie nie będzie"obciachem" a nawet okazją do bycia trendy. Kukizowi niewatpliwie sprzyja jego muzyczna kariera jako rockandrolowca, człowieka buntu, co może podobać się młodym ludziom, którzy z racji swej niechęci do polityki w ogóle nie chodzili na wybory.

Niewatpliwie osiagnięcie poparcia na poziomie 10% i zajęcie przez Kukiza trzeciego miejsca w wyborach prezydenckich będzie wynikiem fenomenalnym. Bardzo ciekawie zatem zapowiada się walka o głosy Kukiza w drugiej turze wyborów. Szczególnie w kontekście jego deklaracji o nie popieraniu żadnej frakcji politycznej.

KOMENTARZE

 • Autor
  To ten sam Kukiz, który kiedyś był zbuntowany?

  "O szczescie niepojete
  Ksiadz wypil flaszki dwie
  Sprowadze go po schodach
  Bo sam wywroci sie"
 • Proszę Pana...
  Należałoby dodać, że Kukiz przyczynił się do rozpętania krwawego Majdanu, którego następstwem jest krew niewinnych ludzi na Ukrainie. Więc, zgodzi się Pan ze mną, że Paweł Kukiz także ma tą krew na rękach. Zaś wszyscy którzy go popierają, niejako pośrednio biorą ją na swoje ręce.
  Ja nie byłbym taki odważny.
 • @Max von Stirlitz 21:05:50
  Skoro Kukiz ma przyjaciół żydów, to przynajmiej ma tego świadomość i może coś o nich powiedzieć, dobrego lub złego. Wielu Polaków ma przyjaciół, ale nie wiedzą, że są oni pochodzenia żydowskiego. Dlatego walą w bęben antysemityzmu instynktem stadnym. Ale przecież ma rację Kukiz jesli mówi o Polakach bez sympatii, zarzucając im brak szacunku do ludzi starszych. Tego właśnie mogliby się od żydów uczyć.
 • @Jan Paweł 21:40:44
  Trzeba by go zapytać jaką on miał wiedzę o celu jaki chcieli osiagnąć organizatorzy tego przedsięwzięcia. Sądzę że żadną będąc przekonanym że wybuch jest oddolny i ma charakter antysystemowy. Także Kukiz na pewno nie ma ukraińskiej krwi na rękach. W Polsce jest politykiem antysystemowym walczącym z rezimem. Ale jakie rezim podejmie kroki, gdy uzna że mu Kukiz zagraża, to on przecież nie wie. A może się polać krew.
 • @Max von Stirlitz 21:05:50
  Czy Paweł Kukiz prowadzony jest przez służby? http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/54673-czy-pawel-kukiz-prowadzony-jest-przez-sluzby
 • @Kula Lis 62 08:24:05
  Spokojnie, to tylko wybory na prezydenta RP!
  Teraz najważniajsze jest wywalenie z Pałacu Namiestnikowskiego obecnego namiestnika !
 • @Slav 10:12:13
  Śmierdząca sprawa! https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/05/c59bmierdzc485ca-sprawa.jpg?w=501&h=500 A we wczorajszej debacie Kukiz się wykładał, nie wiedział co powiedzieć, karteczki mu się myliły…może to antysystemowiec koncesjonowany? Moim zdaniem Kukiz to ewidentny wentyl służb.
 • @Slav 10:12:13
  Ożywienie "Mumii Wolności", Czyli Dęcie W Dudę. . http://zezorro.blogspot.com/2015/05/ozywienie-mumii-wolnosci-czyli-decie-w.html
 • @Slav 10:12:13
  Komorowski rozpoczyna przemówienie na przedwyborczej debacie w Polsacie: – otóż drodzy moi wyborcy bierzemy 2 kilo rąbanki, płuczemy ją w zimnej wodzie i kroimy na duże kawałki. Przekładamy do dużej miski lub garnka i zalewamy winem. Szczelnie przykrywamy folią i wstawiamy do lodówki na całą noc. Zrozpaczony komuch Gugała, (siedzący najbliżej Komorowskiego) cedzi mu do ucha: – na litość boską, panie prezydencie! To nie ta kartka!!!
 • @Kula Lis 62 12:37:52
  Waść szargasz Autotytet Prezydencki i Arystokratyczny Osipa Szczynukowicza herbu Pierdziawa! Nie godzi się!
 • Szokująca deklaracja Kukiza: chce wycofać religię ze szkół! „Szkodzi tak Kościołowi, jak i dzieciom”
  Paweł Kukiz na finiszu kampanii wyborczej złożył szokującą deklarację, która może zniechęcić wielu jego dotychczasowych zwolenników. Opowiedział się za wycofaniem religii ze szkół!
  Kukiz podczas wywiadu dla RMF FM odniósł się jednoznacznie do pytania zadanego przez jednego ze słuchaczy: „Religia w szkołach. Tak czy nie?”.
  Absolutnie nie, od zawsze byłem przeciwnikiem. Od samego początku, od momentu jej wprowadzenia byłem przeciwnikiem. Uważałem, że szkodzi tak Kościołowi, jak i dzieciom
  — stwierdził Kukiz.
  Tematu nie rozwinął, bo za chwilę udzielał odpowiedzi na kolejny temat, również mogący wywołać kontrowersje. Słuchacz zapytał czy Kukiz jest myśliwym. Kandydat na prezydenta określił się jako „myśliwy niepraktykujący”.
  Proszę pana, na pewno nie powieszę broni na kołku, podobnie jak to uczynił pan Komorowski. Dla mnie powieszenie takiej broni oznacza, że ten myśliwy nie jest myśliwym, tylko jest „mięsiarzem”. Ja więcej zbieram wnyków w lesie, niż strzeliłem w życiu kaczek
  — powiedział Kukiz.
  Zastrzegł, że ostatnio strzela do tarczy, a do zwierząt nie strzelał przynajmniej pięć lat.
  W wywiadzie dla RMF FM Kukiz powtórzył, że ma pretensje do Janusza Korwin-Mikkego za jego zachowanie podczas prezydenckiej debaty w TVP. Opowiadał o swoim spotkaniu z JKM w restauracji „Lotos” na warszawskim Czerniakowie, gdzie zawarli umowę dotyczącą wyborów prezydenckich
  Rozmawialiśmy w obecności jego syna. On zaproponował to spotkanie, ustaliliśmy, że łączy nas postulat jednomandatowych okręgów wyborczych, a tuż przed wyborami ten z nas, który ma mniej głosów, przekazuje głosy drugiemu kandydatowi
  — relacjonował Kukiz.
  I dodał:
  Taki układ był zawarty. Potem pan Janusz się z tego wycofał, po jakimś czasie. Ja się nie sprzeciwiałem. Uważałem, że ci kandydaci anty-systemowi do końca powinni pójść razem, ale ta sztuczka z deprecjonowaniem JOW-ów podczas tej debaty, no to było, wie pan, jak nóż w plecy, jak Ruscy w 1939 roku 17 września. Tak się nie robi.
  Nie wykluczył jednak, że do wyborów parlamentarnych może przystąpić we współpracy z JKM, jeśli tak będą chcieli zwolennicy Kukiza. Zrobi to jednak „z dużą dozą nieśmiałości”.
  Kukiz udzielił obszernego wywiadu również „Super Expressowi”. W rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim zadeklarował, że w drugiej turze wyborów na pewno nie odda głosu na Bronisława Komorowskiego. Mówił też o przepaści dzielącej Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.
  Dla Kaczyńskiego Polska jest podmiotem. Dla Tuska przedmiotem służącym realizacji celów Unii Europejskiej
  — zaznaczył.
  Ostro ocenił całą Platformę Obywatelską.
  Większość Platformy Obywatelskiej to cynicy, dla których interes partykularny jest ważniejszy od interesu wspólnoty. Platformę Obywatelską znam jak własną kieszeń
  — podkreślił.
  Przypomniał, że kiedyś był zaangażowany po stronie tej partii.
  W 2003 lub 2004 roku przyjechał do mnie na wieś na Opolszczyznę Grzegorz Schetyna. Pytał mnie, co Platforma ma robić, by ludzie poszli do urn wyborczych. Ja powiedziałem, że ludzie nie chcą głosować na partie, ale na nazwiska. Postulat jednomandatowych okręgów wyborczych znalazł się w programie PO. W ten sposób można powiedzieć, że im pomagałem. Dałem się oszukać. Byłem przekonany, że ta formacja zmieni system państwa
  — opowiadał.
  Dodał, że wobec Schetyny pozostała w nim „jakaś sympatia z czasów studenckich”, ale uważa obecnego szefa MSZ za „partycypanta tego bandyckiego systemu”.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY