Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
62 posty 499 komentarzy

Slav

Slav - Każdy żyje we współczesnym świecie.

Prawica syjonistyczna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pełny tekst felietonu prof. Adama Wielomskiego zamieszczonego w najnowszym numerze Tygodnika "Najwyższy Czas"

Tekst jest sensacyjny gdyż wywraca do góry nogami dotychczasowe powszechne mniemanie, że za polityką zagraniczną Stanych Zjednoczonych stoi lobby żydowskie.

 

 

"Przez wiele lat nie mogłem zrozumieć fenomenu amerykańskiej polityki, jakim jest fakt, że amerykańscy Republikanie w polityce zagranicznej reprezentują stanowisko skrajnie pro-izraelskie, pro-syjonistyczne, podczas gdy powszechnie wiadomo, amerykańscy Żydzi głosują tradycyjnie na demokratów, których poparcie dla antyarabskiej polityki Izraela jest zresztą mocno ograniczone.

Wreszcie zostałem oświecony. I zrozumiałem. A to dzięki książce francuskiej badaczki Celii Belin "Jezus jest żydem w Ameryce. Prawica ewangielicka i proizraelskie lobbies chrześcijańskie" ("Jesus est juif en Amerique. Droite evangelque et lobbies chretiens pro-Israel", Paris 2011). Jest to praca fundamentalna nie tylko dlatego, kto chce zrozumieć zasięg wpływów proizraelskich w Stanach Zjednoczonych, ale także funkcjonowanie Partii Republikańskiej. Nigdy nie mogłem zrozumieć paradoksu, który znajdowałem w wielu opracowaniach dotyczących dziejów i współczesności amerykańskiego neokonserwatyzmu. Nie mogłem zrozumieć, w jaki sposób grupka byłych trockistów (w większości żydowskiego pochodzenia), lewaków do kwadratu opanowała Partię Amerykańską i sprowadziła ją na manowce, na których znajduje się do dnia dzisiejszego. Mam tu na myśli szczególnie politykę zagraniczną, cechującą się skrajnym awanturnictwem, w wyniku którego USA utraciły swój prestiż na arenie międzynarodowej i osłabły wewnętrznie z powodu nieproporcjonalnie wielkich wydatków na zbrojenia, wysupływanych na kolejne "demokratyczne krucjaty", aby "wyzwalać" kolejne suwerenne państwa i budować tam "wzorcowe uprawy demokracji".

Celia Belin tłumaczy ten paradoks wskazując, że dojście do władzy "neokonów" i ustawiczna polityka proizraelska, pchająca Stany Zjednoczone do konfliktów z prawie całym światem muzułmańskim, wcale nie jest spowodowane przez żydowskie lobby. Przeciwnie: francuska badaczka dowodzi - zbrojna w dane statystyczne- że amerykańscy Żydzi w zdecydowanej większości popierają lewicę Partii Demokratycznej gdyż są grupą społeczną najbardziej zlaicyzowaną i otumanioną przez aborcjonizm, wojujący feminizm, genderyzm, prawa gejów etc. Nieliczni amerykańscy neokonserwatyści zostaliby w tradycyjnych gremiach republikańskich konserwatystów zakryci czapkami, gdyby nie tzw. prawica chrześcijańska skupiająca purytańskich, metodystycznych i zielonoświątkowych ewangelików.

Liczebność ewangelików w USA ocenia się na około 70-80 milionów, z czego ok.30 milionów jest aktywnych politycznie. Ludzie ci szeroką ławą głosuję na Republikanów, popierając kandydatów rodzimych, jeśli chodzi o wartości (odpowiedni stosunek do aborcji, praw gejów etc.) i głoszących agresywną politykę zagraniczną, szczególnie zaś bezwarunkowe poparcie dla polityki Izraela. Te 30 milionów głosujących to ok. 40% elektoratu George'a Busha, który decyduje o obliczu amerykańskiej prawicy. Bez ich poparcia nie można zostać - z ramienia Republikanów - prezydentem USA ani wygrać wyborów do kongresu, szczególnie w stanach południowych.

 

 

Obraz ewangelickiej prawicy zarysowany przez Celię Belin jest szokujący. Jakkolwiek sama autorka stroni od ocen wartościujących, to trudno nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z politycznym wariatkowem. Ewangelikom przewodniczą politycznie charyzmatyczni pastorzy, popierający najbardziej ekstremalne pomysły proizraelskie z Biblią w ręku. Pastorzy popierają Izrael a konkretnie zaś partię Likud, przytaczając przy tym apokaliptyczne cytaty, głównie z ksiąg Daniela i Apokalipsy. Są gotowi oddać Izraelowi ostatni grosz amerykańskiego podatnika, wypowiedzieć w jego obronie wojnę całemu Bliskiemu Wschodowi, gdyż widzą w tym początek Apokalipsy. Prawica ewangielicka nie kieruje się politycznym racjonalizmem, lecz mistyczną wiarą, że powstanie Wielkiego Izraela rozpocznie proroctwo zapowiedziane w Apokalipsie. Wielka wojna Izraela z Arabami, przy wsparciu amerykańskim, spowoduje ponowne przyjście Mesjasza, który na polach Armagedonu pokona zjednoczone armie arabsko-katolicko-ateistyczne, w ostatniej chwili nawróci żydów i paląc świat doczesny, zabierze nawróconych żydów oraz ewangelików amerykańskich prosto do Nieba.

Ten obłęd chiliastyczny obejmujący wiele milionów ludzi, stanowi wyborcze zaplecze amerykańskiego neokonserwatyzmu. W wojnie Boga z Szatanem "neokoni" są oficerami, a prawica chrześcijańska daje im miliony szeregowców. Kończąc ksiązkę Celii Belin miałem wrażenie, że to opis jakiegoś Matrixu, ale nie - to opis stanu ducha politycznej prawicy supermocarstwa. Dzięki tej książce irracjonalność amerykańskiej polityki zagranicznej stała się dla mnie zrozumiała. To mocarstwo jest bardziej niebezpieczne niż mi się to wczesniej wydawało, gdyż nie kieruje się racjonalnymi przesłankami. To mistyka polityczna w polityce zagranicznej".

Autor: Adam Wielomski "Najwyższy Czas" 28 marca 2015 

 

 

KOMENTARZE

 • Czy książka uwzglednia
  moshiaka ,który już jest ? Chazarscy -rabini wystawili nawet certyfikat dla antychrysta.
 • BUJAĆ TO MY A NIE NAS TO KURWY ŻYDZI RZĄDZĄ ŚWIATEM I USA
  Stefan Dembowski OGŁASZAM NIEPOSŁUSZEŃSTWO WOBEC ŻYDOWSKIEGO OKUPANTA POLSKI BOJKOTUJĘ WYBORY ORGANIZOWANE PRZEZ ŻYDOWSKĄ PKW POLACY RODACY POPRZYJCIE APEL ANNY WALENTYNOWICZ BOJKOTUJCIE WYBORY NIE KOLABORUJCIE Z ŻYDAMI
 • Sprawy znane od dawna
  O tych herezjach pisał prof. Chodakiewicz wiosną 2008 r.
 • Autor
  Polacy malo zdaja sobie sprawe ze polityka USA moga kierowac nie tylko racjonalne przeslanki jak np. kapital czy lobby zydowskie ale syjonizm republikanow wynika z wiary chrzescijanskiej.Nie powinno dziwic ze wiekszosc wojen z Islamem zostalo zaczete wlasnie za rebublikanow i sa oni przeciwko powolaniu panstwa palestynskiego.
 • @Marcin Janowski 12:14:04 //Sprawy znane od dawna//
  Oczywiście. No, ale wielu nieświadomych odkrywa Amerykę na nowo. Przywódcy Ewangeliccy , mają za to luksusowe życie. Darmowe przeloty do Ziemi Swiętej prywatnymi odrzutowcami, a szeregowi członkowie robią składki na , jeżdżą do pracy w kibucach, gotowi pomagać w biciu Palestyńczyków...
 • @moher 18:57:30
  http://www.nowtheendbegins.com/blog/wp-content/uploads/2015/03/now-the-end-begins-logo-banner-two-witnesses-second-coming-jesus-christ-revelation3.png
 • @moher 18:57:30
  https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCgQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.nowtheendbegins.com%2Fblog%2F%3Fp%3D22780&ei=JS8YVcHXKYKYyASj64KwCA&usg=AFQjCNGCX1eoexHlpVOHLQNS01NmdGglqg&sig2=f3xga32epZrVGHGnSg61eQ
 • @moher 19:06:36 Jak widzicie, To Amerykanie znaleźli
  jałowicę bez skazy pod fundeament Nowej świątyni, ale Ortodoksi odmówili przyjęcia jej od gojów.
 • Gotowi oddać życie za Izrael!
  https://youtu.be/jHL3SpwpOi4?t=38
 • // Każdy żyje we współczesnym świecie.//
  //Przez wiele lat nie mogłem zrozumieć fenomenu amerykańskiej polityki,//-//Wreszcie zostałem oświecony.// Fajnie. nareszcie Oświecony. Amerykanie lubią powiedzenie -//"lepiej późno niż wcale //. Temat to zawsze na czasie,ciekawy. Duża część Amerykanów Parafrazując europejską deklarację "My wszyscy jesteśmy Charlie" ( używaną od niedawna), mówi -"my wszyscy jesteśmy żydzi" (We all are Jews). Taki miły wyraz solidarności... ?
 • @moher 20:07:40 -Ktoś nazwał protestantów żydami, którzy jedzą wieprzowinę.
  Co za paskudy! Przecież wiedzą, że świnia to zwierzę "nieczyste" -:))).
 • słuszne, ale nie nowe
  Już dobrych parę lat temu pisał o tym John Gray w książce : " Czarna msza Apokaliptyczna religia i śmierć utopii." wydanie polskie Znak 2009, angielskie 2007.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY