Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
62 posty 499 komentarzy

Slav

Slav - Każdy żyje we współczesnym świecie.

NEon bez jaj, ale puszcza oko...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szkarada oblepia NEon czyniąc jego światło mdłym, mętnym i zimnym.

Szkarada (nie mówię Bestia żeby nie urazić Bestii), choć to tylko szkarada ale nad wyraz obrzydliwa czyni zdumiewające postępy w swym dziele!
A może to jakiś Dopust Boży zesłany do katakumb internetu, by obnażyć odstępstwo i nędzę ideową NEonu.
Ten portal aż dusi się od treści antysemickich, ale ze spokojem przyjmuje toczenie jego wnętrzności przez semickiego raka.
Na mieście są już inne treście, ale tu zagroda Pawlaków i rak jest mój, twój, nasz na własnej krwi wyhodowany!
Niepokojące jest, że właściciel, lekarz skądinąd, nie dostrzega zagrożenia. Rak nie jest przecież tylko symbolem śmiertelnej choroby toczącej żywy organizm, ale także każdego organizmu społecznego. W tym i NEon.24.Tak samo zresztą funkcjonuje: cała prawda, całą dobę.
Ale, medice cura de ipsum,  nie wysyłaj na cmentarz siebie! Wykorzystaj doświadczenie i wyślij na cmentarz raka, który toczy portal!

Pan, panie Opara znany mi jest ze składanych deklaracji polskości, suwerenności, prawicowości i innych ości, które być może stają teraz panu w gardle.
Być może ten portal to dla pana tylko biznes jak pozostałe pańskie biznesy, w które przecież nie angażuje się patriotycznych uczuć i słusznie.
O, panie Opara (nomen omen) walczący o inną lepszą atmosferę dla polskiego biznesu, niż tą jaką pan zastał w Polsce po długim pobycie w Australii!
A może już nie? Może to wyidealizowane środowisko nagle poszło w niebyt, gdy zorientował się Pan, że kasę można łowić także w mętach.

Jak tam z panem jest tak tam jest, ale zawsze jakość jest i mam nadzieję, że to co do pana przylgnęło jeszcze nie odpadło całkowicie, chociaż nie mówię o błocie którego też sporo do pana przylgnęło (współczuję), tylko o pańskiej deklarowanej prawicowości.
A prawicość kojarzy się z panującą religią. W naszym przedziale geograficznym jest to religia rzymsko-katolicka.
Chyba nie muszę panu o tym przypominać.
Ale tu, na tym portalu postąpił pan po lewicowemu, bowiem uległ pan mniejszości religijnej.  Sekcie szlajającej się na marginesie życia religijnego i publicznego. Mniejszości religijnej tak w skali kraju jak i całego świata.

Poddał się pan terroryzmowi mniejszości, która na razie przywdziała szaty religijne ale wkrótce może się okazać że reprezentuje ona również mniejszość narodową, która jest na tym portalu zwalczana zaciekle. Jeżeli dzięki pańskiej pseudotolerancji utworzyła tu przyczułek jedna mniejszość, to dlaczego miałyby nie pojawić się pozostałe; seksualna (LGBT, sadomaso), kulturowa (gender), polityczna (trzódka Palikota).

Czy Panu, panie Opara trzeba tłumaczyć jakimi sposobami posługują się nasi wrogowie? Wrogowie Polski, Polaków, polskiej tradycji, kultury i religii? Sposobami, które dla nich samych są wstrętne bo mają siłę niszczącą dla wszystkich wartości, nie tylko tych które wymieniłem. A więc chroniąc swoją wiarę, zwalczają naszą chrześcijańską ze szczególną zaciekłością atakując Kościół. Narzucają nam swobodę seksualną, pornografię, ideologię gender itd. itp.

Szumowiny, które za pomocą intelektualnego podstępu zmusiły pana do usunięcia z czołówki portalu baneru religinego przedstawiającego symbol chrześcijaństwa jakim jest krzyż, wykonują tu powierzone im zadania niezwykle sprawnie, atakując chrześcijańskie posty i ich autorów, posługując się przy tym obficie cytatami z Pisma Świętego. Jest to ewidentna manipulacja, nie wymagająca nawet wysiłku umysłowego, wytarczy opanowanie technik a te mają wypracowane perfekt.

Zaiste, niezbadane są wyroki boskie, ale Pan Panie Obara ulega wyrokom pętaków którzy plenią się na tym portalu jak szarańcza. Gdy Pan tej plagi nie zwalczy wkrótce będzie tu pustynia a szarańcza opuści te piachy i z poczuciem odniesionego zwycięstwa przeniesie sie na inne żerowiska.

 

KOMENTARZE

 • oPARA mi opadła !!!
  czytam neon24 kilka razy dziennie,ostatnio zaistniałe zmiany na neonie podlegają krytyce jak i propozycji dokonania zmian na lepsze -stare...
  nie spodziewałem się usunięcia kafla z krzyżem !!!
  dziś cały dzień zastanawiam się czy warto pozostać ?
 • @Autor
  Gratuluję!! Zaskoczył mnie Pan, jeszcze nigdy nie przeczytałem tu notki, gdzie nie zgadzam się z co drugim zdaniem.. szok..
  Wróżę Panu karierę na Legionie..
 • @laluś 19:38:50
  Zakładka religie to tylko rzymska szubienica?
  Zgodziłbym się z Tobą, gdyby to była zakładka katolicka, a nie jest, więc nie jęcz..
 • Usunięcie tego "kafla z krzyżem"
  to pierwsze zwycięstwo zdrowego rozsądku. Propagowanie wiary w Watykan i jego pośredników w rozmowie z Bogiem to rzucenie kości niezgody. Żadem mentor w czarnej sukience nie wytłumaczy mi, że protestant, prawosławny czy ateista z definicji musi mieć problemy z moralnością jak dowodzi autor. Istnieją liczne dowody, że jest akurat odwrotnie.
  Przeciętny Polak na głębsza refleksje religijną ma czas w dzień świateczny. Można wtedy ten "kafel" przywracać. Przez pozostałe 6 dni tygodnia Polak ma zupełnie inne problemy. W Watykanie o tym jednak nie wiedzą.
 • ---------- mam nadzieję , że na portalu zagości WRESZCIE !!
  ----------boski pierwiastek CZŁOWIEKA !!

  https://www.youtube.com/watch?v=KuDEG3QHSYM
 • Moim zdaniem
  Panie @Slav, myli się Pan w swoim osądzie. Zakładka wyraźnie nazwana jest RELIGIE a nie "Katolicyzm" lub nawet "Religia". Postąpiono słusznie
  gdyż zakładka w takim wydaniu musi być NEUTRALNA. Zakładka jest dla ludzi każdego wyznania a w tym przypadku każda religia ma prawo tu istnieć i czuć się we własnym komentarzu jako jedyna i słuszna.
  Właśnie w tym przypadku można wykazać tą sławetną "tolerancje religijną" Rzeczypospolitej. Jak na razie Pan tej tradycji nie powiela. Gdzie trzeba "prać" to trzeba mocno, gdzie trzeba "gonić" to trzema szybko. Gdzie trzeba okazać wyrozumiałość i właśnie tą naszą tolerancje to takową trzeba prezentować. Zakładka nie jest tylko dla Katolików lecz dla wszystkich wyznawców istniejących religii.
 • Najłatwiej krytykować kogoś.
  Szanowny Panie,

  Przyznaję, że przykro mi słyszeć to co Pan pisze, ale z wielkim szacunkiem traktuję Pańską opinię tak jak i przekonania. Najłatwiej krytykować kogoś Polacy w tym wypadku są najlepsi na Świecie.

  Sądząc po zdjęciu - jesteśmy obaj w podobnym wieku a z pewnością - obaj jesteśmy ludźmi dojrzałymi.

  Przeżyłem już wiele, mieszkałem w różnych krajach, różnych realiach.
  Byłem kiedyś bardzo zamożnym człowiekiem - a w Australii, gdzie wylądowałem w 1980 roku - z niczego dosłownie z niczego - stworzyłem firmę, która zatrudniała kilka tysięcy osób.
  Dziś ta firma warta jest miliardy - choć ja nie mam w niej już udziałów.
  Na skutek rozmaitych okoliczności jestem tu gdzie jestem - tu i teraz.
  Pod koniec mojego życie zdecydowałem, że chciałbym jeszcze coś dobrego dla ludzi i dla mojego kraju zrobić.

  Dlatego właśnie wróciłem więc do Polski, próbuję zmienić rzeczywistość. A wychodzi to różnie. Nie jestem ekspertem w sprawach mediów, nigdy nie byłem dziennikarzem - dopiero od niedawna używam internet.

  Jestem lekarzem i niewątpliwie patrzę na świat w sposób medyczny.
  Chciałbym uzdrowić nasz kraj, uzdrowić ludzi. Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że to sprawa niemożliwa. Ale mimo wszystko - będę walczył.

  Moje intencje są różnie rozumiane najczęściej niewłaściwie albo źle. Powiem jedno - jestem człowiekiem idei i to co robię jest dla idei.
  Nie dla pieniędzy - Nigdy.

  Wierzę też w prawdę. Wiem, że ona zwycięży ale zapewne nie będzie to za mojego życia.

  Mogę pisać wiele na ten temat - ale szkoda czasu i atłasu.

  Chciałbym, pod koniec życia (mam nadzieję, nie będzie to za szybko), kiedy przyjdzie mi wykonać rachunek sumienia - powiedzieć sobie szczerze i otwarcie.

  Przegrałem - ale całe życie próbowałem i walczyłem.

  Pozdrawiam serdecznie
 • Autor
  "Szkarada oblepia NEon czyniąc jego światło mdłym, mętnym i zimnym"

  Pełna zgoda, a Pański wpis najlepszym tego dowodem.
 • @Stara Baba 21:43:23
  Odnoszenie się wyłącznie do zakładki nie rozstrzyga sprawy. Poza tym pod hasłem "religie" nawet z krzyżem można publikować wiele religijnych sporów. Krzyż to symbol przede wszystkim męczeństwa a nie szatana jak sugerował niejaki Naftali. To co ja tu napisałem nie jest przejawem nietolerancji. Przejawem nietolerancji było żądanie usunięcia tego baneru przez sektę, która mieni się przecież chrześcijańską. Ja tej sekcie wolności ograniczać nie zamierzam i jeśli nie pasuje jej zamieszczona tu symbolika to niech się wyniosą gdzie indziej. Zresztą mają na pewno swoje własne strony internetowe, gdzie mogą swoją propagandę publikować.
  Ja się odniosłem przede wszystkim do suwerenności właścicieli, którzy mają przecież swój światopogląd i zapewne chcą by ich portal był w jakimś stopniu jego odzwierciedleniem. ŚJ z całą pewnością nie tolerowali by na swoich stronach szerzenia jakiś obcych im treści. Poza tym istotne jest tutaj to co proponowali w zamian. Nie domagali się usunięcia tego baneru, tylko zastąpienia go niezrozumiałą grafiką nie mającą zbyt dużo wspólnego z religiami tylko z sektami, także z pogańskimi a podobno dla nich to ohyda. Ale dla tej przewrotnej sekty nienawidzącej Kościoła Katolickiego, cel uświęca środki.
 • @nikander 20:24:08
  Krzyża nie wykorzystuje się do propagowania wiary w Watykan, panie Nikander. To całkiem dobry i neutralny symbol religijny. Co najwyżej można by się spierać o jego kształty. Ale tu wylano dziecko z kapielą i nie postawiono już żadnego "kafla", choćby tylko z napisem "Religie".
  Co do moralności to masz pan trochę racji. Jak się nie posiada moralności chrześcijańskiej to posiada się marksistowską. Nie ma problemu, zawsze jakąś się posiada.
 • @Lotna 22:53:28
  Niezbyt lotna myśl
 • @Naftali 23:11:08
  Wolę nie rozumieć niż pochylać się ze zrozumieniem nad twoją ofertą.
 • Autor
  Podzielam pańską opinię w każdym jej słowie!
  Kociarstwo to sekta stworzona na potrzeby masonerii.
  Jakaś dziwna "tolerancja" przemawia przez niektórych i dziwne jest to, że wielu z nich mieni się katolikami. Zapytam więc, czy ci "katolicy" znają słowa aktu wyznania wiary, bądź, czy je pamiętają: "Wierzę w jeden powszechny i apostolski Kościół..."
  Żeby ta sekta miała choć namiastkę religii w sobie.
  To, co kociarze czynią, to terroryzm i żaden religijny, a terroryzm sekciarski.
  Niech promują te swoje bzdety w swoich kioskach i na swoich portalach.
  Nigdy się nie odnosiłem do faktu ich obecności na tym portalu, ale w momencie, kiedy zaczęli optować za usunięciem krzyża, nie ma we mnie dla nich nawet krzty tolerancji.
  Tu nie chodzi o żaden Watykan, ale o elementarną wartość decydującą o naszej państwowości.
  Ciekawy jestem, na czym ma polegać ten chrześcijański charakter Europy? Jeżeli ktoś uważa, że na tolerowaniu wszelkich sekt, to jest on niespełna rozumu niestety.

  Pozdrawiam Pana serdecznie!
 • @Ryszard Opara 22:38:45
  Trudno jest mi dostrzec krytykę w opinii Autora. Ja widzę tylko żal!

  Pozdrawiam!
 • @Jinks 00:46:04
  Cześć, Jinks :) 10/10!
 • @Slav
  Dawno, dawno temu była tu zakładka: Kościół Katolicki. Wówczas tak zażyczyli sobie blogerzy i liczono się z ich zdaniem. Potem kilkakrotnie rozwalano ten - bardzo udany i ciekawy - portal, aż dotarto do wersji dzisiejszej, dla wielu po prostu dennej. Zawsze robiono to rzekomo "w poszanowaniu zdania blogerów"... Ostatnia awantura o zmiany na portalu pokazuje, jak to zdanie blogerów jest "szanowane". Nie daje się już strawić tych głodnych kawałków.
  Cóż tu dodać...
 • @Slav 23:23:34
  Niezbyt lotna ale i też nie moja. Sam to powiedziałeó, Slav.
 • @Jinks 00:59:15
  Szanowny Panie,

  Każdy jest uprawniony do własnej opinii. Ja to szanuję, choć całkowicie się z tym nie zgadzam.
  Tak jak napisałem: Całkowicie się nie zgadzam z opinią autora.

  Najłatwiej jest kogoś krytykować - najtrudniej samemu coś zrobić konkretnego.

  Jestem człowiekiem idei i takim już pozostanę. Chciałbym zrobić coś dobrego dla Polski i dla Polaków.
  Nawet jeżeli to nie będzie sukces - będę o to walczył.

  Pozdrawiam
 • @KOSSOBOR 01:37:49
  Witam serdecznie Panią Kossobor i pozdrawiam zarazem oraz dziękuję za wsparcie podczas mojej banicji! :)
 • @Ryszard Opara 07:40:53
  Szanowny Panie Ryszardzie!
  Ton w jakim Autor tekstu utrzymał swój wpis, nie wynika z jakiejś antypatii do pańskiej osoby, czy z chęci naubliżania Panu.
  Na portalu od jego zarania działy się różne rzeczy i podczas swojej egzystencji wykształcił się zauważalny akcent narodowy na portalu.
  Zna Pan frazę "Bóg, Honor, Ojczyzna"?
  Jak wspomniałem, to do tej pory nie odnosiłem się do uprawiania swojej sekciarskiej propagandy przez kociarzy na Neonie.
  Zmiany graficzne zaserwowane przez portal zaowocowały oznaczeniem zakładki "Religie" symbolem krzyża, co w kociarzach wzbudziło protest.
  Ja nie mówię tu o radykalnych posunięciach w stosunku do kogokolwiek, a tylko o delikatnym, czasem dyskretnym działaniu w obronie tych podstawowych wartości niemalże każdego Polaka, a nikły procent ludzi wrogo nastawionych do krzyża, nie powinien mieć w tej kwestii nic do gadania i tu nie chodzi o żadną demokrację, która to "demokracja" jest mitem dla naiwnych, tu po prostu chodzi o to, aby nie dać się sterroryzować sekciarzom i innym wykolejeńcom z logo na czole - "gender".
  Jeżeli sekciarzom przeszkadza krzyż, to niech zmienią portal.
  Dział "Religie" dotyczy religii, a nie sekt.
  Usunięcie z SG symbolu krzyża, wzbudziło w Autorze zaniepokojenie i stąd jego taka, a nie inna reakcja.
  Ja wierzę Marxowi 8888 i myślę, że spowodowane to jest li tylko wizualnym remanentem, a nie sugestią kociarstwa.
  Krzyża w logo portalu nie ma, ale na stronie głównej powinien zawsze być, a przy zakładce "Religie", to jest jak najbardziej dobre miejsce.
  W sejmie krzyż wisi, choć Polikoty wielokrotnie protestowały, ale nawet tam nie udało się krzyża ściągnąć, choć dzisiejszy sejm polskim sejmem nie jest, więc pielęgnujmy choć tutaj naszą polskość, tradycję i samego Jezusa Chrystusa.

  Pozdrawiam raz jeszcze!
 • @Jinks 08:33:08
  // Jeżeli sekciarzom przeszkadza krzyż, to niech zmienią portal.//

  Brawo,brawo,brawo
  a takich portali jest cała masa , do wyboru do koloru ,zwłaszcza czerwonego
 • Krzyż kręgosłupem chrześcijanina
  Kto chce iść za Mną, niech przekreśli siebie, niech weźmie swój krzyż na każdy dzień i niech Mnie naśladuje (por. Łk 9,23).
 • @Marx 8888 05:20:21
  Oczywiście Nie!
  Ale brak jądra ideowego czy konkretnej myśli przewodniej sprawia, że ulega się byle pretensji. Nie ma możliwości tej pretensji zdefiniować i przyszeregować, powiedzmy, do dobra lub zła. A więc pretensję się przyjmuje i sankcjonuje czynami. Zatem i ja wyrażam pretensję i proszę jej ulec; zdelegalizować lub zbanować (jak zwał tak zwał) tutejszą komórkę świadków Jehowy. Bowiem nie nadaje się ona do rozmów. Wypuszcza tylko sygnały i to wraże. Przypomnę panom redaktorom, że sekta świadków Jehowy też jest ANTYSYSTEMOWA. Państwo uważa za diabła wcielonego, Kościół Katolicki ze swoją Stolicą Apostolską za dyjabelski wielki babilon, ten portal jest częścią tego systemu rzeczy więc i on jest dyjabelski.
  Przytoczę tu argumentację sądu moskiewskiego delegalizującego tę sektę: pogłębianie podziałów między wyznaniami, podsycanie nietolerancji, rozdzielanie rodzin i zmuszanie poważnie chorych do rezygnacji z pomocy medycznej. Oni w odpowiedzi podnoszą larum z powodu "pogwałcenia swobód religijnych" choć sama doktryna śJ daje wyraz głębokiej niechęci do swobód religijnych, państwa i innych religii.
  Nie wiem czy ta antysystemowość jest akurat tego samego kroju podobnym do tego który panowie deklarują. Być może jednak macie panowie problem z pojęciem co to znaczy "antysystemowość".
  Patrząc na "kafla" z napisem Polska widzę w tle centrum Warszawy z obiektem na pierwszym planie w pełni zasługującym na miano "systemowy". Pozostałe obiekty również, z tym że pochodzą z epoki późniejszej i są tak samo budowane za obcy kapitał, reprezentują obcą architekturę i obce interesy.
  W żaden sposób nie oddają tego, co nazywa się "Polska" a prezentując taki baner dają panowie dowód przywiązania do panującego systemu, niestety. Powiedzą panowie że się czepiam, ale potwierdzę tu pewność Naftalego o obecności diabła: diabeł tkwi w szczegółach, ale jednak jest!
 • ---ZLIKWIDOWAĆ zakładkę RELIGIE !! spełnia rolę -DZIEL i RZĄDZ
  ---WATYKAŃCZYKOM DEDYKUJĘ !! --- Polka SŁOWIANIN

  https://www.youtube.com/watch?v=KuDEG3QHSYM
 • Czy ta wymiana poglądów nie powinna wcześniej zostać poprzedzona chwilą zastanowienia nad symbolem "KRZYŻ"?
  Obserwuję od kilku dni dyskusję na temat Neonu24. Pamietam z niedawnej przeszłości troskę naprawiaczy o profil portalu i moralność blogerów...

  Mnie przyciąga fundament załozycielski---osobista odpowiedzialność za swój kawałek bloga i komentarze...

  Wszelkie próby odejścia w kierunku religijnego lub politycznego aktywizmu kończyły się znikaniem aktywistów "jedynej słusznej lini".

  Nie w grafice jest siła Neonu24 ... ale w wolności wypowiedzi także tych, którzy według subiektywnych kryteriów bładzą.

  Wracając do krzyża...
  Kilka zdań z internetu :
  W starożytnym Egipcie niezwykle popularny był krzyż anch ("crux ansata", T z pętlą u góry), który oznaczał życie. Krzyż był też symbolem greckiego Dionizosa, babilońskiego Bela, tyryjskiego boga Dumuzi (odpowiednik Tammuza) i nordyckiego Odyna (Wodana).

  Indoeuropejskie ludy Persji i Indii w starożytności stosowały krzyż, który symbolizował ogień i często przybierał formę swastyki. Do celów religijnych z krzyża korzystali także buddyści w Chinach oraz prekolumbijskie cywilizacje Azteków i Majów. Wobec znanej i dość powszechnej w różnych religiach solaryzacji bóstw naczelnych, krzyż symbolizował tego rodzaju bóstwa również w przypadku kultury łużyckiej i pomorskiej. Również Celtowie, Słowianie i ludy germańskie posługiwały się tym znakiem na długo przed rozpoczęciem się ery chrześcijańskiej.
  Wśród Słowian oprócz popularnej prostej formy krzyża równoramiennego (szczególnie w kształcie greckiej litery Χ) spotykany był też krzyż w formie sześcio- i ośmioramiennej, często wpisanej w okrąg (tzw. krzyż słoneczny). Forma sześcioramienna krzyża wpisanego w okrąg widnieje również na Idolu zbruczyńskim. Podobnie bowiem jak u innych grup indoeuropejskich, krzyż u Słowian był zapewne powszechnie związany z siłami przyrody (głównie ze słońcem, ogniem i życiem) oraz symbolizował równowagę wszechświata. Podobnie jak w większości kultur pierwotnych, zapewniać miał szczęście, dobrobyt i przychylność bogów."""

  Do wyboru , do koloru...Twój krzyż,mój krzyż...
  Czy wypada , abyśmy okładali się , starsi panowie, krzyżami ???

  Pozdrawiam

  Ps.
  Panie Ryszardzie,( Ryszard Opara 25.03.2015 22:38:45) w prawdę się nie wierzy...Prawdę się poznaje lub odrzuca.
 • @partyzant 10:58:51
  Prosze autora bloga i redakcje o stanowcza interwencje. a kopie tego komentarza przesyłam do redaktora naczelnego
 • @Slav 23:11:52
  Gdybym był adminem to gości o takim myśleniu "...Jak się nie posiada moralności chrześcijańskiej to posiada się marksistowską. ..." wywalałbym stąd na zbity pysk.

  Tak może myśleć tylko zamordystyczny jezuita i watykański agent. 90% katolików to ludzie normalni. Weź sobie to chłopie do łba.
 • Idę o zakład
  Gdyby powstała zakładka "Społeczna nauka kościoła" byłby tam tylko artykuł inauguracyjny. I... i nic więcej... To jakaś obecnie rzecz wstydliwa.
 • @nikander 11:14:20
  "90% katolików to ludzie normalni. Weź sobie to chłopie do łba."

  Panie Nikander, ja to wziąłem sobie do łba już dawno!
  Dlatego napisałem o moralności chrześcijańskiej, którą się ta większościowa grupa cechuje.
  Dał mi pan do zrozumienia, że te 10 % do której to grupy pan należy bowiem wyraźnie się Pan odcina od pierwszej, cechuje inna moralność.
  Oburzył się pan strasznie, że nazwałem ją moralnością marksistowską, skądinąd tylko świecką ale do zaakceptowania.
  Najwidoczniej ta grupa ma jeszcze podgrupę, z którą musi się pan identyfikować.
  Skoro używa pan takich określeń jak "zbity pysk", "zamordystyczny jezuita", "watykański agent", to musi to być - ani chybi - moralność bolszewicka.
 • @Slav 11:47:03
  Kop Pan głębiej. Zapewne dowiem się jeszcze ciekawych rzeczy.
 • krzyż powrócił !
  Dziękuję.
 • @Marx 8888 12:39:30
  Brawo za powrót do tej zakładki - świetna i słuszna decyzja
  DZIEKUJEMY
 • symbol chrześcijaństwa jakim jest krzyż,
  denerwuje szatana od 2000 tysięcy lat. Zawsze mówię , że komunizm, pomiot tegoż szatana ma się w tym świecie dobrze. Komuniści zawsze i wszędzie usuwają krzyż. Po to zostali utworzeni i to jest ich misja. Walka z symbolem Dobra i ludzkiej nadziei na Zbawienie. Komuchy nie wierzą, że w końcu będą potępieni. A że diabeł przywdziewa czasem ornat i ogonem na mszę dzwoni to normalka. Pan Zagłoba zawsze o tym przypomina -:))). Dziękuję za napisanie o tym usunięciu, bo sam tego nie zauważyłem. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @laluś 12:16:11-//krzyż powrócił ! Dziękuję.//-
  W końcu Krzyż zawsze żwycięża! SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Marx 8888 12:39:30
  Czyli rzecz załatwiona po wolterowsku: "nie podoba mi się to co piszesz, ale dam się pociąć za to abyś miał prawo to pisać", czy coś w tym guście.
  Czyli kompromis.
  Pozwolę sobie w takim razie na małą radę:
  Jesli Naftali będzie rozdzierał szaty z powodu polecania jego postów pod krzyżem, polecajcie je w toaletach. Tam będą pasować choćby z tego powodu, że symbolika jest odpowiedniejsza; serduszko, kółeczko, pół gwiazdy Dawida.
 • @Slav 14:23:54
  Z twoich wypowiedzi wręcz tchnie chrześcijańska, katolicka, ta od krzyża, cierpienia i poświęcenia, miłość bliźniego.

  Nigdy nie miałam nic przeciw krzyżowi, ale czytając twoje wypowiedzi, zaczynam się grubo zastanawiać, kto właściwie się pod tym krzyżem modli.
 • @Marx 8888 15:06:27 -// Może pozostawmy innym ich czyny i zachowania?//-
  Pewnie! Niech nam usuwają krzyż. Co nam do tego. Przecież od Katolika wymaga się, powołując się nawet na wyrwane z kontekstu słowa Pana Jezusa , by zawsze nadstawiał drugi policzek!
 • Powiem, że zdziwiło mnie zniknięcie kafla religie.
  Musimy zdać sobie sprawę z tego, że kultura nasza jest wieloreligijna i stawiając jedną religię nad inną wyznawaną przez zaprzeczamy naszej historii i kultury. Krzyż dla katolika jest oczywistym symbolem jego religii ale tak naprawdę nie do końca prawidłowym. Krzyż jest symbolem słońca i chrześcijaństwo przyjęło ten symbol w czasach gdy stawało się religią państwową w Rzymie i ścierało się z kultem solarnym Sol Invictis. Prawidłowym symbolem chrześcijan jest ryba, która ostatnio wraca do łaski.
  Zakładka religie powinna być neutralna, powinna być dla ludzi różnych religii. Ostatecznie dziś po zabraniu swych manatków przez Legion katolicy stanowią tam mniejszość.
 • @Lotna 14:32:52 -//zaczynam się grubo zastanawiać, kto właściwie się pod tym krzyżem modli.//
  Wyznawcy Pana Jezusa. Ci co uwierzli w Jego misję. Na pewno nie modli się ktoś, kto krzyżowi i boskości Pana Jezusa zprzecza. Tak jak czynią to świadkowie z sekty założonej przez pewnego "unego" w celu podkopania naszej wiary. Tyś kiedyś pisałaś żeś katolik, a tewgo nie rozumiesz. Dlaczego mamy pozwalać na usuwanie krzyża gdzie się da? Czy tylko my mamy być prześladowani i tępieni? -:)))
 • @Marx 8888 15:51:59 Dzięki za wyjaśnienie sprawy. Trzeba było tak od razu!
  Mnie też raz w banku Konto zlikwidowali i przywłaszczyli sobie niewiele, bo 500 dolarów. Potem sie tlumaczyli, że było nieaktywne. (Używałem innego konta). Alke po interwencji pieniądze mi zwrócili. Uczciwi. Ale jakbym się nie upomniał...
 • @Marx 8888 16:32:02 Rozumiem. :)))
  Powodzenia !
 • @Marx 8888 15:51:59
  Piękne! :))))
  Podziwiam Twoją cierpliwość i wyrozumiałość w stosunku do "prześladowanych".

  No to teraz Slav, zamiast jęczeć i biadolić, zamiast mieszać z błotem portal, jego właścicieli i nowego naczelnego, przysiąć fałdów i napisz ze znaną już nam, twoją chrześcijańską miłością bliźniego, jakiś interesujący artykuł na temat religii.

  Miejmy nadzieję, że nie nie będzie to następna wypocina w stylu powyższej notki albo twoich natchnionych artykułów dających świadectwo twojej nienawiści do kobiet.

  Powodzenia!
 • @Lotna 18:40:31
  Tym razem lotna notka, spróbuję coś spłodzić.
 • @ranger 16:54:02
  PREZENT !!

  http://www.pbi.edu.pl/book_reader.php?p=50732
 • @night rat 23:35:57
  Właśnie się kształcę, widząc jak chrześcijanie walą na oślep broniąc się przed jakimiś urojonymi atakami na NEonie.

  Jeśli mamy rozmawiać o biciu chrześcijan, to może porozmawiamy o mordach na chrześcijanach, które są ostatnio na porządku dziennym w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Przy okazji także o kompletnym ignorowaniu faktu tych mordów przez papieża.
 • @ranger 00:32:47
  "Czeski film :)"

  Dokładnie.
 • TREŚCI ANTYSEMICKIE
  Autor zarzuca właścicielowi że portal dusi się od treści antysemickich Drogi panie treści antysemickie są wyrazem nastrojów społeczeństwa w Polsce Pan nie musi się z tym zgadzać ale tak jest O żydach w Polsce i na świecie mówi się tylko źle Sam myślę podobnie To są kurwy które nie uznają najważniejszej dla mnie zasady ŻYJESZ -DAJ ŻYĆ INNYM Mam doświadczenie z Polski i USA ale mam też znajomych w innych częściach świata Oni na temat żydów wypowiadają się wyłącznie źle Czyto przypadek że żydzi na przestrzeni wieków byli wyganiani z wielu państw na świecie Czy to przypadek że żydzi stali na czele państwa polskiego po wojnie i mordowali polskich patriotów Czy to przypadek że dzisiaj to oni narzucają nam trendy ,mówią jak mamy żyć MY POLACY W POLSCE Moje zdanie o żydach jest następujące TO SA KURWY NAD KURWAMI Czy może mieć pan pretensje do właściciela jakiegokolwiek portalu o to co ludzie myślą i piszą??Czy może mieć pan pretensje o to do mnie że nie mogę patrzeć na te wstrętne żydowskie mordy aktorek w serialach telewizyjnych, polityków, kurwy Hartmana który gardzi chamami polskimi Nikt panu nie każe i nie zmusza do odwiedzania antysemickiego portalu Na FB też panuje podobna atmosfera Czy to wina właściciela FB Coś się panu w główce pomieszało Ma pan pretensje do ludzi o to że nienawidzą swoich odwiecznych wrogów i oprawców??Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork -warszawa ANTYSEMITA
 • @Lotna 04:16:00
  "Przy okazji także o kompletnym ignorowaniu faktu tych mordów przez papieża."

  Nie przysłał jeszcze Lotnej pocztą lotną... lotniczą a nie gołębiem pocztowym,
  listy działań podjętych w tej sprawie?
  I nie wysłał jeszcze swych uzbrojonych po zęby dywizji?
 • @amadeusz2006 04:45:19
  Z twoich notek zorientowałem się, że jesteś nie tylko antysemitą!
  Jesteś totalnym anty...
  Negatywem wściekłym na wszystkich i na wszystko:
  Na semitów i antysemitów, katolików i antykatolików, patriotów i antypatriotów, Polaków i antypolaków, Boga i antyboga, Polskę i Świat.
  Na dzień i na noc, kota i psa, na wiosnę i na lato.
  A'propos Lato. Na niego też i na Bońka, na Nawałkę, Lewandowskiego
  I na siebie samego.
 • @Slav 11:48:10
  "Nie przysłał jeszcze Lotnej pocztą lotną... lotniczą a nie gołębiem pocztowym,
  listy działań podjętych w tej sprawie?
  I nie wysłał jeszcze swych uzbrojonych po zęby dywizji?"

  Ani to śmieszne, ani mądre, ani grzeczne.
  Nie wysilaj się, bo ci żyłka pęknie.
 • @Slav 12:03:50
  Z którego szpitala psychiatrycznego nadajesz?Co wypuścili cię na przepustkę Nie jesteś groźny dla otoczenia??Masz coŚ do mnie OPLUJ MNIE RZADKIM GÓWNEM

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY